Electro Voice ELX200-10P
EV 10" 2-vägs aktiv högtalare , 1200W Klass D, 130 dB SPLTyp10" 2-vägs aktiv högtalareFrekvensomfång53-20000 HzKontakter in1x Stereo RCA, 2x XLR/TRS combo jacks
Varenummer: ELX200-10P
Del
EV 10" 2-vägs aktiv högtalare , 1200W Klass D, 130 dB SPL
Typ
10" 2-vägs aktiv högtalare
Frekvensomfång
53-20000 Hz
Kontakter in
1x Stereo RCA, 2x XLR/TRS combo jacks, 1x XLR
Strömförbrukning
100-240 V~, 50-60 Hz, 1.8A^3
Mått (BxHxD)
330x531x319 mm
Vikt
13,5 kg
Färg
Svart
Spridning
90 x 60 °
Effekt (RMS)
1200 W RMS
Max SPL 1m
130 dB
Delningsfrekvens
1800 Hz
Baselement
EVS-10M 254 mm (10 in)
Diskantelement
DH-1C 1-inch titanium compression driver
Material
Polypropen (låda), 18 AWG stål (grill)