EVIDC10.1 EV 10" Sub-bas 100W - Kraftfull takmonterad bas
EV 10" sub-bas i vit finish ger kraftfull bas ner till 45 Hz. Perfekt för takmontage och kompatibel med 8 ohm och 100 V-linje. Köp nu!
Varenummer: EVIDC10.1
Del
EV 10" Sub-bas 100w (8ohm) 100v stegtr.vit
En 10” sub-bashögtalare i en avstämd låda som ger förvånansvärd basåtergivning ner till 45 Hz. 10.1 är en av de få äkta
avsedd för anslutning både till 8 ohm och 100 V-linje för distribuerat ljud.
montage. De flesta installationer klaras av utan extra verktyg.
Inbyggt 12dB LP-filter.
TEKNISKA SPECIFIKATIONER
TypTak/vägghögtalare, sub-bas
Frekvensomfång45 - 180 Hz
Kontakter inLöstagbara typ Phoenix med skruvar
Mått (BxHxD)303 x320 mm
Vikt7 kg
FärgVit
SpridningKonisk 180 °
Max SPL 1m120 dB
Baselement10"
MaterialBaffel: ABS-plast, hölje:förzinkad stål
EffekttålighetRMS/Max 150/600 W
Effektuttag trafo (100V)15, 30 eller 60 W
Känslighet 1W/1m94 dB
Impedans8 ?
Mått infällnad (Ø x D)324 x 303 mm